28 квiтня
25 квітня 2014 року телеком-оператор Mobilink, що входить до міжнародної групи Vimpelcom Ltd., став одним з переможців аукціону з надання 3G-послуг у Пакистані. Згідно з результатами аукціону, Mobilink отримав діапазон 2?10 МГц з полоси частот 2100 МГц. В Україні питання доступу до нових технологій зв’язку не може вирішитись вже понад 7 років.
«Україна залишилась серед незначної кількості країн світу, де послуги швидкісного мобільного інтернету досі не набули широкого розвитку. Компанія „Укртелеком“, що одноосібно володіє ліцензією на зв’язок стандарту 3G, попри кілька змін власників, так і не спромоглась зробити цю послугу доступною для всього телеком-ринку. На сьогодні понад 95% клієнтів мобільного зв’язку України не мають доступу до сучасних технологій швидкісного мобільного інтернету. Регулятор (НКРЗІ) пояснює це дефіцитом радіочастот та високою вартістю робіт з їх конверсії. Між тим, найбільш швидкий і простий спосіб — розвивати широкосмуговий інтернет на діючих частотах діапазону 900 і 1800 МГц. Для цього достатньо лише внести зміни в телеком-законодавство України і видати операторам ліцензії на роботу в новому форматі. У такому випадку максимальний строк, протягом якого населенню України буде запропоновано новий формат зв’язку, — 6 місяців», — коментує Андрій Осадчук, директор з регуляторно-правового забезпечення «Київстар».
Отримання діапазону для роботи в 3G чи запровадження в телеком-законодавстві України принципу «технологічної нейтральності» відкриває шлях до розвитку унікальних та інноваційних послуг, в основі яких лежить висока швидкість з’єднання. За оцінкою «Київстар», впровадження в країні зв’язку нового покоління 3G/4G дозволить збільшити долю телеком-ринку в ВВП до 5%, залучити нові інвестиції у технології і створити 10-15 тис. нових робочих місць. При цьому вибір варіанту технологічної нейтральності дозволить заощадити кошти операторів, які можна направити на оновлення обладнання для збільшення ємності мереж.
http://www.kyivstar.ua/kr/press_center_new...eases/?id=43265